ETUI NA POMADKĘ

Puder, róż, barwiona pomadka, cienie do brwi – czernidła. Tylko tyle kosmetyków miały do wyboru panie w 20-leciu międzywojennym, które lubiły modny wyraźny makijaż. Prezentujemy niezbędne akcesorium – miniaturowe etui na pomadkę pochodzące z ok. 1930 roku z Wiednia.

Jest pięknie rytowane dekoracją kwiatową. Jak się przyjrzycie to na zdjęciu dostrzeżenie kolor szminki: ciemny róż.

Eksponat jest częścią zabytkowej kolekcji historycznych strojów oraz akcesoriów damskich /208 obiektów/, zakupionej dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów

(Program Rozbudowa zbiorów muzealnych– nabór 1– 2020) oraz budżetu Województwa Podkarpackiego przez Muzeum Okręgowe w Rzeszowie. Pozyskany cenny zbiór pochodzi z kolekcji Pani Hanny Szudzińskiej.